България завърши на 25-о място в отборното класиране при мъжете и при жените на турнира по спортна гимнастика на европейските игри в Баку. Мъжкият ни тим в състав Александър Батинков, Йордан Александров и Мартин Ангелов събра сбор от 150.897 точки и завърши на 25-а позиция от 26 отбора.

При жените Ралица Милева, Валентина Рашкова и Албена Златкова събраха 92.030 точки, което им отреди също последното 25-о място. Така България няма да има финалисти в многобоя и на отделните уреди при мъжете и при жените.

Отборните титли спечели Русия съответно със 178.963 точки при мъжете и 116.897 точки при жените.

Българите останаха извън първите 60 гимнастици в квалификациите за многобой при мъжете. С най-предно класиране е Мартин Ангелов, завършил 61-и със сбор от 73.232 точки. Йордан Александров е 63-и със 72.198 точки, а Александър Батинков е 64-и със 70.832 точки. Победител в квалификацията е Олег Верняев (Украйна) с 91.532 точки.

При жените Ралица Милева е 65-а от 76 състезателки в квалификациите в многобоя със сбор от 45.632 точки. Албена Златкова е 70-а с 44.632 точки, а Валентина Рашкова е 74-а с 43.498 точки. Първа от квалификациите е рускинята Алия Мустафина с 58.865 точки. Първите 18 състезатели (мъже и жени) от квалификациите се класират за финала на многобоя, но по един от държава, а първите шест с най-добри оценки на всеки уред са финалисти.