С мъжката и женската щафета приключи участието на България на Световното първенство по биатлон в словенския зимен курорт Поклюка.

При мъжете биатлонистите ни завършиха на 16-а позиция на 4х7.5км. Димитър Герджиков, Антон Синапов, Владимир Илиев и Благой Тодев се запазиха от наказателната обиколка и използваха общо 11 допълнителни патрона. Победители станаха норвежците, а с тях на почетната стълбичка се качиха и щафетите на Швеция и Русия.

В щафетата при дамите бяхме представени от Милена Тодорова, Даниела Кадева, Мария Здравкова и 17-годишната дебютантка Валентина Димитрова. Българките използваха общо девет допълнителни патрона и финишираха на 18-та позиция. Златото и в тази надпревара спечели Норвегия пред щафетите на Германия и Украйна.

Утрешните са масовите стартове и те ще преминат без българско участие.