Изключително успешен за България се оказа третият ден от световното първенство по самбо за юноши и девойки, което се провежда в Рига.

Двама млади наши спортисти станаха световни шампиони, а в актива на България има и един бронзов медал. При девойките Магдалена Върбанова триумфира в категория до 48 килограма, след като на финала победи рускинята Татяна Лебедева.

Мирослав Дебрелиев световен шампион за младежи до 20 години в категория до 100 килограма, като на финала победи Александър Лукашук (Русия). Само след двадесет дни Мирослав Деберлиев ще участва на световното първенство за мъже, което ще се проведе във Вилнюс.

Третият медал за България от днес е бронзов - на Магдалена Върбанова в категория до 60 килограма.