Българският национален отбор по хокей на лед записа първа победа на световното първенство в Дивизия II Група Б, което се провежда в Исландия. Във втория си мач от турнира нашият тим се наложи над Мексико с 6:2. Родните играчи решиха изхода от двубоя през втората третина, когато вкараха четири безответни гола. Останалите две части приключиха при равен резултат. Първата при 2:2, а третата – 0:0.

Мартин Николов блесна с два гола и една асистенция за успеха. Веселин Диков, Томислав Георгиев и Мирослав Василев добавиха по едно попадение и едно голово подаване. Мартин Наков също беше точен, а Марио Атанасов се отличи с три асистенции. Вратарят Димитър Димитров направи 32 спасявания (94,1%).

Ектор Махул и Тайлър Чавес вкараха за Мексико. Марсело де Антунато започна като титуляр на вратата, но след петия български гол беше заменен. За 33:13 минути на леда той направи 6 спасявания (54,54%). Резервата Ричард Албрехт игра 26:47 минути и за това време отрази 17 удара (94,44%).

Днес домакинът Исландия играе с Грузия от 19:30 часа българско време, а Мексико среща Белгия от 23:00 часа. Третият мач на България е срещу Белгия и ще се проведе в четвъртък (21 април) от 21:00 часа.