Чарли Койл вкара единствения гол при дузпите и Бостън Бруинс стана едва четвъртият отбор в историята на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) с 60 победи, след като надви Сейнт Луис Блус с 4:3. До този момент само Детройт Ред Уингс от 1995/1996, Тампа Бей Лайтнинг от 2018/2019 и Монреал Канейдиънс от 1976/1977 бяха стигали до 60 успеха след дузпи.

Домакинът Сейнт Луис пък бе елиминиран от надпреварата за плейофите с поражението в неделя вечер.

За Сейнт Луис два гола вкара Джордан Кайру, който вече има 36 попадения през сезона. Тори Крюг също бе точен за Блус със седмия си гол за годината, а Брейдън Шен записа три асистенции.

Джейк Дебръск, Тайлър Бертуци и Оскар Стеен бяха точни за Брюинс, които водеха с 1:0 след първата третина и с 3:1 след 40 минути. Кайру бе играчът на Блус, който изпрати мача в продължение с попадение едва 25 секунди преди сирената.

Лос Анджелис Кингс си осигури място в плейофите, след като Алекс Иафоло вкара първите два гола за победа с 4:1 срещу Ванкувър Канъкс.