Завърши първото голямо състезание от Шахматно лято Варна 2013 - Седмият международен шахматен турнир "Grand Europe Open Varna 2013", който се проведе от 19-и юни до снощи в к.к. Константин и Елена, Варна.

Победител със 7,5 точки е бразилският гросмайстор Севаг Крикор Мехитарян. Оспорваната конкуренция в турнира доведе до подялба на 2-10 място от състезатели с по 6,5 точки. Допълнителният показател определи второто място за индийския гросмайстор Сундар М. Шуам. Трети е ГМ Красимир Русев. На четвърто място се класира ММ Радослав Димитров, пети е ММ Петър Г. Арнаудов, а шести - ГМ Евгени Янев. Първи при ветераните (над 65 години) е ГМ Никола Спиридонов - с 5,5 т. На второ място с 5 точки е ГМ Любен Спасов, а трети - също с 5 точки - Теодоси Спасов.

Най-добре представилата се жена е индийката Н. Рагхвали - 5 т. Витали Гурвич от Русия е с най-много точки от 12-годишните - 5,5 т. Светлана Тишова от Русия и Владимир Сергеев Петров са с най-много точки от 14-годишните - по 5 т. При 10-годишните Василий Гагарин и Михаил Кирков са с по 4 точки.