Младият български гросмайстор Иван Чепаринов завърши реми с белите фигури на 41-ия ход с руския гросмайстор Дмитрий Яковенко в партия от седмия кръг на Европейското първенство по шахмат за мъже в Пловдив.

Чепаринов е най-добре представящият се български шахматист до този момент и с актив от 5 точки дели 14-то - 45-то място във временното класиране. Едноличен лидер след днешния седми кръг е Сергей Азаров от Беларус с 6 точки.

В друга партия от седмия кръг бившият селекционер на българския национален отбор за мъже и бивш световен шампион за юноши Кирил Георгиев направи реми с белите фигури на 54-ия ход с унгареца Тамаш Бануш. Гросмайстор Георгиев има 4,5 точки и дели 46-то - 82-ро място във временното класиране.

Също в партия от този кръг Юлиян Радулски загуби с белите фигури от грузинския гросмайстор Михей Мшедлишили.

Осмият кръг на надпреварата стартира утре в 15:00 часа. Европейското първенство по шахмат за мъже се провежда в 11 кръга по швейцарската система и ще завърши на 31 март (събота).