Съседско дерби между Нова Зеландия и Австралия ще се състои на полуфиналите на световното първенство по ръгби. Двубоят ще се състои следващия уикенд на “Идън Парк” в Оуклънд.

“Ол Блекс” се наложиха с 33:10 над Аржентина, въпреки че бяха без звездата си Дан Картър. Плеймейкърът получи контузия, която го извади от игра до края на турнира. Колин Слейд получи контузия през първото полувреме. Ричи Маккоу стана едва вторият играч с 100 мача за Нова Зеландия.

Аржентинците, известни като Пумите, отбелязаха единственото есе през първата част чрез Хуан Фариас Кабей. “Ол Блекс” стигнаха до успеха в последната четвърт на мача. Киърън Рийд направи есе 11 минути преди края, а малко по-късно същото стори и Брад Торн.

Крилото Джеймс О`Конър отбеляза наказателен удар в 72-ата минута и донесе на Австралия победата с 11:9 на ЮАР. Поражението лиши “спрингбокс” от възможността да защитят световната си титла. “Кенгурата” от своя страна са на път да станат световни шампиони за рекордния трети път. Другият полуфинал противопоставя Уелс и Франция./БЛИЦ