Мъжкият хандбален тим на Добруджа отпадна от европейския клубен турнир "Чалъндж къп". Във втория си мач добричлии загубиха с 28:32, но напускат надпреварата след общ резултат 50:62 от двете срещи в зала "Русалка" с израелския Рамат Хашарон.

„Загубихме и отпаднахме , но във втория мач играхме на високо ниво. На полувремето резултатът беше равен 21:21 , но през втората част не успяхме да вкараме от изгодни позиции и това ни разколеба. Продължаваме за първенството и ще си направим неабходимите изводи за отпадането от „Чалъндж къп”, заяви президентът на Добруджа Георги Андреев.

В същото време през уикенда се изиграха и мачовете от 8-ия кръг при жените, както и отложения мач между мъжките отбори на "Левски" / гр. Левски/ и Фрегата / Бургас/. Гостите спечелиха с 25:40 / 16:12/ и остават на 2-о място във временното класиране с актив от 14 точки, на 2 по-малко от лидера Спартак / Варна/

При жените „Бъки” Габрово се наложи като гост над Поморие с 20: 35 / 11:21/ и продължават да са първи в класирането с 12 точки, докато Поморие остават на 6 –то място с актив от 2 точки.

Жените на Хасково изиграха два мача през уикенда, като допуснаха две поражения. В съботния ден в отложена среща паднаха от Шумен 98 с 19:28 / 9:13/, в неделния следобед претърпяха загуба и от Панагюрище с 18:19 / 3:7/.

В друг мач от женското първенство Етър 64 се наложи във Велико Търново над Свиленград с 27:21 / 13:10/ . Утре за Гърция заминава националният отбор на България при жените за две контролни срещи със състава на домакините. Двубоите ще бъдат в град Аминтайо на 26 и 27 ноември.