Лидия Ненчева и Стоян Пушков спечелиха втори бронзов медал за България на Европейското първенство по спортна стрелба в Осиек, Хърватия.

Te завършиха трети в дисциплината 25 метра бърза стрелба с пистолет за дуети. Българите дадоха четвърти резултат в квалификациите със сбор от 336 точки и в спора за бронза се наложиха над Словения с 16:8 точки.

Във финала се класираха две украински двойки. Вторият състав Юлия Коростилова и Максим Хородинец се наложиха над първия тим на Украйна Анастасия Нимец и Володимир Пастернак с 16:4.

Вчера Антоанета Костадинова, Мирослава Минчева и Лидия Ненчева спечелиха първото бронзово отличие от шампионата в дисциплината трио 25 метра пистолет за жени след победа срещу Украйна със 17:13.

Европейското първенство е последният голям форум в спортната стрелба, на който ще се дават директни квоти за Олимпиадата през това лято. До момента квоти за Игрите в Париж имат Антоанета Костадинова и Кирил Киров.