Седмото издание на Международния турнир по художествена гимнастика „Морски грации” се проведе в Бургас. Организатор на традиционната надпревара е бургаският СКХГ „Олимпия 74” с председател Петя Монева. Участие взеха над 200 състезателки от България, Русия, Италия, Испания, Китай, Израел, САЩ, Босна и Херцеговина, Македония, Албания и Австрия във възрастите от родени 2010 година до жени.

Специален гост на турнира беше бившата националка Мария Матева, която награди част от призьорките. В момента бургаската чаровна грация помага в работата на своята треньорка в клуба Петя Монева.

В многобоя при девойки в категория „А” златото стана притежание на Татяна Воложанина. Възпитаничката на треньорката Петя Монева завърши със сбор от 56.966 точки. На второ място се класира Анна Широких /Русия/ с 55.334 т., а трета остана Лю Минг Фей от Китай с 52.733 точки.

При жените очаквано златното отличие грабна националката Ерика Зафирова, която успя да пребори силната конкуренция на състезанието.