Флорида Пантърс поведе в битката за Купа Стенли, след като в първия мач от финалната серия на НХЛ записа домакинска победа с 3:0 над Едмънтън Ойлърс.

Картър Върхейг откри резултата само 3:59 минути след началото на мача, а Евън Родригес удвои 2:16 минути след началото на втората част. Ету Луостаринен оформи крайния резултат с гол на празна врата 5 секунди преди финалната сирена на двубоя.

Александър Барков, който се справи с опазването на голямата звезда на Ойлърс Конър Макгрегър, завърши с две асистенции в актива си. Вратарят на „пантерите“ Сергей Бобровски направи 32 спасявания за втория си мач без допуснат гол от началото на плейофите. Стражът на Едмънтън Стюърт Скинър отрази 15 удара.

Вторият мач от финалната серия за Купа Стенли ще се играе в Сънрайз (щат Флорида) на 11 юни (вторник) от 3:00 часа рано сутринта българско време.