Франция победи Дания на финала на Европейското първенство по хандбал за мъже в Германия и завоюва трофея за четвърти път в историята. Срещата, която беше повторение на спора за златото на олимпийските игри в Токио 2020, завърши с победа на "петлите" с 33:31 след продължение. Редовното време завърши 27:27, а на почивката отново имаше равенство 14:14.

Френските хандбалисти изравниха мача преди полувремето, но изостанаха отново през втория период и бяха принудени да се борят, за да изпратят мача в продължения. Те взеха преднина през вторите допълнителни пет минути, а Янис Лене отбеляза победния гол.

Вратарят на Дания Емил Нилсен беше избран за играч на срещата, но Людовик Фабрегас беше с най-голям принос за успеха. Той вкара осем гола от десет опита и показа отлична игра в защита. Микел Хансен се разписа девет пъти за датчаните.

В мача за третото място Швеция победи домакините от Германия с 34:31 (18:12) и спечели квота за Игрите в  Париж 2024. Французите получават автоматично място като домакини на олимпийския турнир, а Дания си гарантира участие на Олимпиадата, след като спечели Световното първенство през 2023 година.

39-годишният Никола Карабатич отново показа своята класа и за четвърти път стана европейски шампион, 10 години от последната титла на тима в Хернинг. За него това е 11-и златен медал с Франция от големи състезания.

"Петлите" станаха първенец на континента за четвърти път след 2006, 2010 и 2014 година. Датчаните са двукратни европейски шампиони (2008, 2012) и настоящи световни шампиони. Френските хандбалисти са печелили световната титла шест пъти (1995, 2001, 2009, 2011, 2015, 2017), а датчаните три пъти (2019, 2021, 2023).