Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за полуфиналите на силния турнир по бадминтон от сериите "World Tour Super 300" в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 210 хиляди долара. Надпреварата е квалификация за олимпийските игри в Париж 2024.

Трикратните европейски шампионки на двойки жени, пети поставени, играха много силно и победиха водачките в схемата Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн (Хонконг) с 21:17, 21:15 за 44 минути.

Сестрите повеждаха в резултата в средата на всеки от геймовете и до края доминираха, за да спечелят мача. Така те постигнаха трети пореден успех и си гарантираха отличие от турнира.

В спор за място на финала Стефани Стоева и Габриела Стоева излизат утре срещу представителките на Франция Марго Ламбер и Ане Тран.