Ню Йорк Рейнджърс победи Флорида Пантърс с 5:4 след продължение като гост и поведе с 2:1 във финалния плейоф на Източната Конференция на НХЛ. Алекс Венберг вкара решителния гол за успеха 5:35 минути след началото на оувъртайма.

Двата отбора си размениха по два гола в първата третина - Сам Райнарт вкара две попадения за Флорида, а за гостите се разписаха Алексис Лафрение и Баркли Гудроу.

Рейнджърс доминираше през втората част и с нови попадения на Лафрение и Гудроу поведе с 4:2, но „пантерите“ стигнаха до продължението след два бързи гола в началото на последната третина чрез Александър Барков и Густав Форслинг.

Вратарят на нюйоркчани Игор Шестьоркин спаси 33 удара, а стражът на Флорида Пантърс Сергей Бобровски направи 18 спасявания.

Четвъртият мач от серията е на 29 май (сряда) от 3:00 часа рано сутринта българско време.