Инна Ефтимова постигна най-силния резултат на 40-ото издание на международния турнир „Нови звезди“ в София на 16 май.

Ефтимова победи на 200 метра с 23.50 сек. (0.5) на Централния стадион на Национална спортна академия. Този резултат е точно колкото е изискването на Европейската атлетическа асоциация за участие в континенталното първенство в столицата на Германия – Берлин от 7 до 12 август, пишe atletikabg.com.

Инна пропусна летния сезон през 2017 година след контузия и балканска титла на 60 м в зала. В началото на 2018-а тя се завърна към състезания и стана на втора на балканскиуя шампионат в зала на 60 м със 7.40.

Нейни подгласнички на „Нови звезди“ станаха Карин Околие с 24.27 и Виктория Георгиева с 25.23.

Георгиева бе най-бърза на 100 м с  личен рекорд – 12.06 (1.4) пред Никол Андонова – 12.30 и шампионката на многобой Ива Александрова – 12.50.

В състезанието на 400 м участваха само девойки като Бояна Чепилева спечели с 58.26 пред Елеонора Даскалова – 59.80 и Данаила Чепилева – 60.24.