Испания прекърши надеждите на Индия за класиране на полуфиналите на световното първенство по хокей на трева, след като в мач от Група “В” се наложи с 5:2 над домакините на турнира.

Индийците не успяха да се разпишат след наказателен корнер и в края на първото полувреме губеха с 0:2. Испанците взеха аванс в 19-ата минута, когато Алберт Сала вкара първия гол в мача. Капитанът Пол Амат удвои 14 секунди преди края на първата част.

И двата отбора показаха скоростна игра, но не пропускаха да вземат необходимите мерки и в защитен план. Испанският вратар Франсиско Кортес направи две брилянтни спасявания, като първо спря удар на Сандип Синг от наказателен корнер, а след това парира и добавката на Сардара Синг.

В началото на второто полувреме индийците намалиха на 1:2, когато Сандип Синг се разписа в 39-ата минута. Испанците отговориха с два бързи гола. Пау Кемада вкара в 41-ата минута, а в 42-ата с попадение се отчете и Рамон Алегре.

Само минута по-късно Синг Чанди върна едно попадение, но това не спря испанците. Те стигнаха до пети гол, а негов автор бе отново Кемада, който се разписа в 66-ата минута.

Това е втората загуба на Индия на турнира, след като във вторник допусна поражение с 2:5 и от Австралия. Домакините на турнира стартираха участието си на световното първенство с победа с 4:1 над големия местен съперник Пакистан. Победата пък изарвни Испания с Австралия на второто място в Група “В”./БЛИЦ

Canada Канада 2 0 0 2 2 9 0

Легенда: М - мачове, П - победи, Р - равенства, З - загуби, ВГ - вкарани голове, ДГ - допуснати голове, Т - точки