ДЕТРОЙТ РЕД УИНГС – Отава Сенатърс 2:1 след прод.
(1:0, 0:0, 0:1, 1:0
* Андреас Атанасиу вкара само шест секунди след началото на продължението и донесе победата на Детройт. Това беше вторият гол на 23-годишния нападател в мача. Той откри резултата в средата на първата третина, а в средата на третата пропусна дузпа. Попадението му в оувъртайма е изравнен рекорд за най-бърз гол в продължение на мач от редовния сезон. На 15 декември 2006 година Александър Овечкин се разписа победно за Вашингтон Кепитълс в шестата секунда на продължението срещу Атланта Трашърс. Раян Дзингъл беше точен за Отава, след като изравни за 1:1 само 39 секунди след началото на третия период. Джими Хауърд направи 33 спасявания за Детройт, който за първи път през сезона спечели три поредни мача. Крейг Андерсън отрази 33 удара към вратата на Отава. „Сенаторите“ пък загубиха втори пореден мач и допуснаха поражение за 18-и път в последните си 22 мача.

Ню Йорк Рейнджърс – ЧИКАГО БЛЕКХОУКС 2:5
(1:1, 1:1, 0:3)
* Патрик Шарп вкара победния гол за Чикаго в началото на третата част, а в последната минута Джонатан Тейвс и Патрик Кейн добавиха по едно попадение на празна врата. Ник Шмалц и Вини Хиностроца също бяха точни за Блекхоукс, а Джеф Глас направи 23 спасявания. За Чикаго това беше втора победа в последните шест мача на тима. Ник Холдън и Мика Зибанеджад се разписаха за Рейнджърс, а Хенрик Лундквист отрази 30 удара. За нюйоркчани това беше четвърта загуба в последните им шест мача.