Канада победа с 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) домакина Финландия, слагайки край на защитата на световната му титла по хокей на лед.

Джак Куин откри за гостите в първия период в мача, игран в Тампере пред повече от 11 500 зрители. Канадците си гарантираха успеха с попадения на Самюел Бле и Майкъл Карконе за 3:0, преди Теему Хартикайнен да върне един гол за финландците. Тайлър Тофоли оформи крайното 4:1 за Канада на празна врата две минути преди края на редовното време, когато домакините поеха много рискове.

В друг полуфинал Латвия, който е също домакин  на световното, надигра Швеция с 3:1 (1:0, 0:1, 2:0). Данс Локмелис откри за латвийците в първия период, но Тимоти Лийерген изравни за шведите във втората част. Латвия се възползва от предимството си в края и победи благодарение на голове на Микс Индрасис и Яникс Якс. Успехът е сензационен, тъй като шведите бяха считани за фаворити.

Канада и Латвия ще играят полуфинала си утре. В другия спор за финала ще се срещнат САЩ и Германия.