Пред около 700 зрители в залата в Камчия домакините от Спартак (Варна) загубиха с 22:29 от Фрегата (Бургас) в първия мач от „супер финала” по хандбал за мъже. Един от двата състава ще стане шампион на България за 2015 година при положение, че запише два успеха над съперника. Миналогодишният носител на титлата Фрегата се доближи до заветната цел след успеха като гост и домакинството на мач №2 от серията, който ще бъде на 17 май в Бургас.

През целия двубой Фрегата водеха в резултата, като в средата на второто полувреме разликата беше стигнала до 9 гола аванс за гостите. Точно в 17 мин. и 17 сек. на първото полувреме директен червен картон за неспортсменско поведение получи Веселин Чакмаков от Спартак, който е един от лидерите на тима. Чакмаков не се появи до края на срещата в игра, а без него домакините трудно успяваха да организират своите атаки и в крайна сметка допуснаха поражението с 22:29. Утре пък от 18:00 часа в Габрово излизат в първи мач от „супер финала” при жените Бъки и Етър 64.