Олимпийските надежди Маринела Нинева от КЛА “Локомотив Дряново” зае  първо място и златен медал на 3000м на държавен шампионат по лека атлетика в зала “Асикс Арена” в София. Балканската шампионка в маратона за 2020 г. финишира първа за 9:53.22 минути. Нинева пое водачеството от самото начало, но поне до средата на дистанцията Девора Аврамова и Ясна Петрова бяха много близо до нея.

Стоян Владков, също от Дряново, зае второ място в същата дисциплина при мъжете.

"Гледах и двете бягания. Маринела ги скъса, просто беше невероятна. А Стоян Владков беше в серията на елита на България и заслужено грабна среброто на 3000 метра! Гордост и радост за нас, треньора Иван Михайлов и Дряново.Това се казва УСПЕХ!", заяви председателя на местния парламент в Дряново Тодор Георгиев /Теди Джорджо/.