Ирбис-Скейт спечели шампионската титла на България, след като детронира миналогодишния първенец НСА. Това стана благодарение на успех над „студентите“ в решителния мач с 5:0. Така Ирбис спечели финалната серия с 2:1, взе титлата за седми път и оформи дубъл през този сезон, след като вече взе купата на България

Първата третина на третия мач от финалната серия завърши при нулево равенство, съобщава "Хокейни новини" във "Фейсбук". През втората част Ирбис реализира три попадения. След това играчите на тима вкараха още два гола през първата половина на третата част.

В средата на последната третина настана масово сбиване, в което се включиха и играчи от резервните скамейки. Страстите трудно бяха укротени, а съдиите дълго време умуваха как да процедират в ситуацията. В крайна сметка мачът беше прекратен при резултат 5:0 за Ирбис-Скейт.