Силвия Митева завърши на пето място в многобоя на 28-то Европейско първенство по художествена гимнастика в руския град Нижни Новгород. Най-добрата българска гимнастичка събра 112.250 точки от всички уреди. Митева допусна грешка само в съчетанието с обръч. Тя получи 27.350 точки на обръч, 28.550 точки на топка, 27.950 точки на бухалки и 28.400 точки на лента.

Победителка в многобоя очаквано стана рускинята Евгения Канаева (Русия) със 118.150 точки. Тя е трикратната световна и олимпийска шампионка, а сега спечели и трета европейска титла в многобоя. Втора се класира друга рускияна Александра Меркулова със 116.425 точки, а трета е азербайджанката Аля Гараева със 114.850 точки. Пред Силвия Митева се нареди и Любов Чаркашина от Беларус със 112.700 точки, въпреки че направи груба грешка в съчетанието с топка.