ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Българският плувец Петър Мицин спечели преплуването на 200 метра бътерфлай срещу японеца Нао Хоромура на световното първенство по плувни спортове в Доха (Катар). Двамата спореха за място на полуфиналите на дисциплината.

Мицин поведе рано на съперника си и в крайна сметка финишира за 1:56,91 минути. Българският плувец победи Хоромура с 0,55 секунди.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Така Петър Мицин се класира за полуфиналите на световното първенство, които ще се проведат тази вечер. Българинът ще стартира в осми коридор на първа серия в 19:33 часа.

По-рано днес 18-годишният плувец финишира пети в четвърта серия на 200 метра бътерфлай с време 1:57,52 минути и не успя директно да се класира за полуфиналите, тъй като в друга серия японецът даде същия резултат.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!