Водещият ни състезател в ски бягането Веселин Цинзов сложи край на активната си състезателна кариера днес с участието си в дисциплината 15 километра класически стил на световното първенство в Зеефелд (Австрия). Въпреки тежката надпревара, заради температурата от +15 градуса над нулата, Веско зае 40-ото място от 93-мата атлети от 35 нации, които застанаха на старта. Българинът изостана само на 3:42,2 минути от победителя Мартин Сундби (Норвегия).

Мартин Пенчев е 73-и, а 18-годишният Тодор Малчов, който премина успешно квалификацията, зае 85-о място.

Въпреки топлото време, васкмайсторът на нашите Иван Бургов свърши перфектна работа, както и треньорът за световното първенство Костадин Митков.

За 32-годишния Цинзов това беше осмо поредно световно първенство, на което взима участие. Също така роденият в Самоков спортист е стартирал и на три Зимни Олимпиади. Цинзов е многократен държавен и балкански шампион.