Роденият в Русе Александър Георгиев получи два гола за пет минути при загубата на Колорадо Авъланч с 1:4 като гост на Лос Анджелис Кингс.

Джош Менсън даде аванс на „лавината“, вкарвайки единственото попадение за първата третина. Куинтън Байфилд изравни за „кралете“ в средата на втората част.

В 13-ата минута на третия период Байфилд вкара втория си гол мача, а в следващите пет минути съотборниците му реализираха още две попадения във вратата на Колорадо.

Тревър Муур покачи на 3:1 за домакините от Лос Анджелис. След това Георгиев беше изваден от игра, за да може тимът му да има числено предимство на полеви играчи на леда в търсене на нов гол в своя полза, но вместо това Дрю Даути на празна оформи крайния резултат. Адриан Кемпе направи две асистенции за успеха.

Александър Георгиев завърши мача с 34 спасявания (91,9%). Вратарят на Лос Анджелис Кем Талбот се отличи с голово подаване за попадението на Даути и отрази 20 удара (95,2%).