Биляна Дудова не успя да защити титлата си и загуби след 4:5 от Анастасия Ничита от Молдова в категория до 59 килограма във финала на Европейското първенство по борба в Рим.

Първата атака беше за Дудова и българката поведе с 2:0. След това битката стана по-тактическа и българката отбиваше атаките на Ничита до края на първата част.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Следващите три минути започнаха с опасност за Дудова, но тя устоя на захват на Ничита. Молдовката все пак стигна до две точки две минути преди края. 30 секунди преди края Дудова взе ценна точка, а при оспорването на ситуацията реферите й присъдиха още една (4:2).

До края българката се отпусна, погледна към часовника и Ничита успя да изравни (4:4), а това че последна взе точка я направи шампионка. Нашите протестираха, което даде още една точка за молдовката за 5:4.

По-рано днес Миглена Селишка победи украинката Оксана Ливач с 4:3 в категория до 50 килограма при дамите, с което донесе второ злато за България след титлата на Едмонд Азарян при мъжете.

Тайбе Юсеин пък се провали в полуфиналите на категория до 62 килограма след загуба от рускинята Инна Тражукова с 4:7, а Мими Христова се класира на финал, след като победи Кристина Инче (Румъния) с 5:1 точки в категория до 65 килограма.