374 състезателя от 30 държави премериха сили на европейския шампионат в Испания по карате шинкиокушин. Състезанието се проведе в градската зала на Логроньо, столица на автономната област Ла Риоха. България беше представена от 6 състезателя при мъжете и жените и 12 при младежите.

8 състезателя от АСКК "Тракия" Пловдив, взеха участие в шампионата на континента. За осми път европейската шампионска титла стана притежание на Сенсей Валери Димитров от пловдивския клуб. В категория до 90 килограма, звездата на българското карате, двукратният световен шампион завоюва безапелационно своята осма европейска титла.

Валери игра четири срещи срещу много силни противници, но успя да наложи уменията си и да постигне категорични победи. На финала се изправи срещу двукратния европейски шампион Дариус Гудаускас от Литва, когото буквално прегази в продължението на мача. Най-силният състезател на българското карате стана единственият европеец, печелил осем пъти шампионската титла на Стария континент. /БЛИЦ