Момичетата от бургаския клуб Олимпия 74 с треньорката си Петя Монева се завърнаха от Москва. Талантливите гимнастички се представиха отлично в руската столица, където се проведе международно състезание, организирано от международната олимпийска академия Нижненовгород.

"Общо 280 състезателки взеха участие в надпреварата. Нашето представяне беше повече от добро. Мария Матева спечели златен медал на топка и сребърен на многобой. Киара Маджарова и Петя Грозева извоюваха бронз на многобоя", разказа Петя Монева пред БЛИЦ.

Треньорката на Олимпия 74 бе наградена със златна игра за доброто представяне на грациите.

В същото време стана ясно, че Мария Матева вече е в разширения национален отбор на България по художествена гимнастика. На талантливата грация предстои участие заедно със Силвия Митева на световната купа в Будапеща. /БЛИЦ