Вашингтон Кепитълс – ПИТСБЪРГ ПИНГУИНС 2:3
(1:0, 0:0, 1:3)
В серията: Питсбърг води с 1:0
* Патрик Хорнквист, Сидни Кросби и Джейк Генцел вкараха по един гол в разстояние на 4:49 минути през третата част и донесоха победата, с която Питсбърг поведе в серията от втория кръг на плейофите на Източната Конференция на НХЛ. „Пингвините“ отново играха без контузените Евгени Малкин и Карл Хагелин. Мат Мъри направи 32 спасявания. Евгени Кузнецов и Александър Овечкин бяха точни за Вашингтон, а Брейдън Холтби отрази 22 удара. Вторият мач от серията също е в американската столица и ще се играе в неделя (29 април) от 22:00 часа българско време.

ВЕГАС ГОЛДЪН НАЙТС – Сан Хосе Шаркс 7:0
(4:0, 1:0, 2:0)
В серията: Вегас води с 1:0
* Марк-Андре Фльори направи 33 спасявания за третия си мач без допуснат гол от началото на плейофите, а „златните рицари“ спечелиха първия мач от втория кръг на серията от Западната Конференция. Джонатан Маршесо се отличи с гол и две асистенции. По един път се разписаха Коди Ийкин, Ерик Хаула, Алекс Тъч, Шей Тиодор, Колин Милър и Джеймс Нийл. Райли Смит и Уилям Карлсон направиха по три асистенции, а Давид Перон завърши с две голови подавания. Вратарят на „акулите“ Мартин Джоунс, който в първия кръг на плейофите отрази 128 от 132 удара на Анахайм, беше заменен в третата минута на втората третина, след като получи пет гола от 13 удара. Резервният страж Аарън Дел отрази 19 удара до края на мача. Вторият мач от серията ще се играе в Лас Вегас в неделя (29 април) от 3 часа рано сутринта наше време.

Източник: Хокейни новини