Мъжкият национален тим на България завърши на пето място в Световната купа по хандбал, след като победи в последния си мач от турнира тима на Китай с 38:30. Момчетата на Георги Андреев не оставиха никакви шансове на азиатците и след страхотна игра в защита и в нападение се поздравиха с доброто класиране. На предишното издание на турнира през 2015 година в Кисово българският тим бе завършил на 11-а позиция.

Пред близо 800 души в зала ДКС “Васил Левски” във Велико Търново “лъвовете” показаха още от първите минути на срещата, че няма да позволят изненади. Още до почивката нашите поведоха с 18:11, а през втората част се забавляваха на терена.

За най-добър играч в мача беше избран десният гард Георги Атанасов, който вкара 8 гола, а по 7 реализираха Светлин Димитров и Бранимир Балчев. Димитров стана отново голмайстор на Световната лига, както и преди две години. Сега дясното ни крило реализира 66 гола в 6 мача.