Давид Иванов спечели сребърен медал на финала на кон с гривни на европейското първенство по спортна гимнастика за младежи, което се провежда в италианския град Римини. Той се нареди също шести на халки и седми на успоредка.

Националът се представи силно на кон с гривни и се класира втори с оценка от 14.300 точки. Европейски шампион стана Хамлет Манукян от Армения с 14.500 точки.

Българинът участва на още два финала днес. Той раздели шестото място на халки с украинеца Святослав Швед, след като двамата получиха еднаква оценка от 12.900 точки. На успоредка Иванов е седми с 12.666 точки.

Утре националът ще играе на финала в индивидуалния многобой, където влезе с трети по сила резултат от квалификациите.