Женският отбор на Русия спечели титлата на Световното първенство по спортна гимнастика, което се провежда в холандския град Ротредам. Алина Мустафина, Татяна Набиева, Екатерина Курбатова, Ксения Семьонова, Анна Дементиева и Ксения Афанасиева завоюваха златните медали в отборното състезание с оценка 175,397 точки, въпреки досадните грешки при приземяването от уредите. Това е първа титла в отборното състезание за рускините от 1991 година насам, когато СССР триумфира със златото в Индианаполис.

САЩ зае второто място. В състав Кагуатто Маккензи, Бриджит Слоун, Ребека Брос, Мати Ларсън, Александра Райсмън и Алиша Скармоне американките се поздравиха със сребърното отличие, отстъпвайки с 0,201 точки на рускините. Техният резултат е 175,196 точки. Трети се нареди отборът на Китай с резултат 174,781 точки. Останалите отбори във финала бяха Румъния, Япония, Австралия, Великобритания и Италия./БЛИЦ