Хюн Ву Нам вкара след наказателен корнер в последната минута и донесе на Южна Корея победата с 2:1 над Аржентина в мач от Група “А” на световното първенство по хокей на трева в Индия. Така азиатците увеличиха шансовете си за място на полуфиналите.

Първото полувреме завърши без отбелязани голове. Аржентинците откриха резултата в 53-ата минута чрез Факундо Кайони, а Нам Юнг Ли изравни в 62-ата. Така корейците вече имат четири точки от два мача. В първата си среща шампионите на Азия направиха 2:2 със световния шампион Германия.

По-рано днес германците разбиха Канада с 6:0, а в последния мач от групата за деня Холандия се наложи с 3:1 над Нова Зеландия като всичките голове паднаха в първото полувреме./БЛИЦ

Canada Канада 2 0 0 2 2 9 0

Легенда: М - мачове, П - победи, Р - равенства, З - загуби, ВГ - вкарани голове, ДГ - допуснати голове, Т - точки