Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Силвия Митева спечели сребърен медал в многобоя от Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в София в събота и неделя. Успехът за нашето момиче е сериозен, тъй като остави зад себе си сензацията от състава на Русия, най-силната им гимнастичка в момента – Маргарита Мамун. Изненадващо титлата спечели също момиче от Русия - Яна Кудрявцева, която беше включена като резерва. Сборът на Силвия от четирите изпълнения е 71.750 точки. Тя получи 17.650 точки за изпълнението си на обръч, 18.150 точки за топка, 17.900 точки за бухалки и 18.050 на лента. Победителката Кудрявцева заслужи 72.150 точки. Тя замести в състезанието контузената Александра Меркулова. Сънародничката й Мамун за първи път през сезона не спечели състезание, в което участва. Новата руска прима не беше безгрешна и получи 71.650 точки.

Другата българска представителка Мария Матева остана на 13-а позиция с 64.300 точки. Сред българките, които участваха в многобоя извън класирането, Анастасия Киссе е с най-висока оценка от 64.250, следвана от Сара Стайкова с 62.350, Невяна Владинова с 62.150 и Кристина Ташева с 61.350.

4-ти май:
10.00-12.20 часа: Световна купа индивидуално - обръч и топка
12.30-14.50 часа: Световна купа индивидуално-бухалки и лента
15.00-15.30 часа: Церемония по откриване Световна купа
15.30-16.10 часа: Световна купа ансамбли - 10 бухалки
16.20-17.00 часа: Световна купа ансамбли - 3 топки и 2 ленти
17.15-17.45 часа: Церемония по награждаване Световна купа многобой ансамбли и индивидуално