Силвия Митева спечели бронзов медал на топка от Световната купа по художествена гимнастика в столицата на Беларус – Минск. Най-добрата ни гимнастичка получи оценка 17.767.

Златният медал отиде при рускинята Яна Кудрявцева - 18.100. Среброто взе друга рускиня - Дария Сватковская с оценка 17.867.

На финала на обръч Суилвия Митева завърши с пети резултат и оценка 17.400. Тук златният медал спечели Дария Сватковская от Русия с оценка 18.000, среброто - корейката Сон с оценка 17.717, а бронза получи Нета Ривкин от Израел със 17.583.

На бухалки Силвия Митева зае 7-о място с 17.067. Тук златото беше за представителката на домакините от Беларус Мелитина Станюта с 18.133, среброто спечели Яна Кудрявцеваот Русия с оценка 17.933, а бронзът - коейката Сон, също със 17.933.

На финала на лента Митова финишира също на седмо място. Златото е за Мелитина Станюта (Беларус),  следвана от две рускини - Яна Кудрявцева и Дария Сватковская.