Антоанета Стефанова и словенката Ана Музичук завършиха наравно партията си от шахматния турнир от веригата "Гран при", който се провежда в Ханти-Мансийск (Рус). В петия кръг бившата световна шампионка имаше черните фигури, като двете се съгласиха сравнително бързо на примирие - на 30-ия ход.

Така след победа, загуба и три ремита Стефанова остана на 4-та позиция с актив 2,5 т., като е с по-добри турнирни показатели от още 4 шахматистки, които имат същия актив.

Водач в турнира остана настоящата световна шампионка Хоу Ифан, която спечели с белите срещу Нафиса Муминова (Узб) в 31 хода. Китайката има 4,5 т., а след нея в класирането са Музичук с 3,5 и другата китайка в състезанието - Сюе Джао, с 3.

Утре от 15:00 ч. Стефанова играе именно срещу лидерката Ифан, като ще има белите фигури.