Световният и олимпийски шампион Финландия записа трета победа в група „А“ на световното първенство по хокей на лед в елитната дивизия, което се провежда в Тампере и Рига. Тимът, воден от Юка Ялонен разби Унгария със 7:1, след като вкара пет гола в последната третина.

Ате Охтамяя, Мико Лехтонен, Йоел Армия и Каапо Како завършиха с по едно попадение и една асистенция в актива си. Теему Хартикайнен, Каспери Капанен и Валтери Мерела също бяха точни. Мико Рантанен направи три голови подавания, Анти Суомела добави две, а Юси Олкинуора приключи с 12 спасявания (92,31%).

Балаш Шебок вкара за Унгария, а вратарят Бенце Балиш отрази 37 удара (84,09%). С този успех Финландия събра актив от 10 точки и временно излезе на трето място в класирането на групата. Унгария е на седма позиция с две точки. Първите четири отбора се класират за четвъртфиналите.

Другият домакин на световното първенство Латвия постигна успех с 3:2 над Словения и запази шансовете си са участие в следващата фаза.

Братята Рихардс и Робертс Букартс вкараха по един гол за победата. Каспарс Даугавинш също беше точен, Андрис Джеринш направи две асистенции, а Артурс Шиловс завърши с 26 спасявания (92,86%).

Анже Куралт и Миха Верлич се разписаха за Словения, а вратарят Гашпер Крошел отрази 24 удара (88,89%). Латвия събра актив от 8 точки и заема четвърто място в класирането, с четири повече от Словакия и Норвегия. Словения е на последното осмо място без спечелен актив до момента.