Петър Стоянов от „Несебър” стана абсолютен победител в Черноморска колоездачна лига „Спринт” за момчета до 14 г. Състезателят от филиала на клуба в Малко Търново завърши с пълен актив от 8 победи в 8-те старта от веригата. Вчера той изпревари всички и в последната надпревара за купа „Слънчев бряг” в едноименния курорт. Победителят е син на зам.-кмета на Малко Търново Димитър Стоянов, който е с основна заслуга за възраждането на колоезденето в странджанския пограничен град.

Второ място в комплексното класиране зае Йоан Костов от „Сините камъни” /Сл/, а трето- Иван Бойчев от филиала на „Несебър” в Свети Влас.

Призьорите бяха наградени от президента на „Несебър” Йордан Йорданов, от колоездача на столетието Димо Ангелов и от маркетинг-директора на фирмата за велосипеди „Спринт” Станислав Енкев. Петър Стоянов грабна големия приз- велосипед „Спринт Радикал 27,5”, който се очертава да бъде хит в продажбите за 2014 г.