Четири златни и два сребърни медала донесоха Спортните таланти на „Еврофутбол“ Петър Божилов и Светлозар Николов от Балканиадата по плуване за младежи. Тя се проведе на 5 и 6 май 2018 г. в Сараево – Босна и Херцеговина.

Светлозар Николов финишира първи на 200 м и на 400 м съчетано съответно с 2:07.44 и 4:28.07 минути. Той взе сребърен медал на 200 м бруст с 2:20.08 минути.
Петър Божилов грабна златния медал и балканската титла на 1 500 м св. ст., с резултат от 16:12.68 мин. На 400 м св. ст. той се пребори за сребърен медал с лично постижение от 3:54.92 минути (822 т. по ФИНА). Така за втори път покри норматив за предстоящите Младежки олимпийски игри в Буенос Айрес, Аржентина. Резултатът също така го нареди на трето място по сила на постижението измежду 125 състезатели от 12 държави. Двамата допринесоха за златен медал и нов балкански и национален рекорд от 7:31.54 мин. в мъжката щафета 4х200 м св. ст. В нея се включиха още Йордан Янчев и Тихомир Тодоров.

Иван Алмаджиев участва на 50 м свободен стил, където с време от 24.57 минути се класира 11-и. На същата позиция завърши и на 100 м бътерфлай с 58.41 мин. На 50 м бътерфлай той стана 4-ти с лично време от 24.98 мин., а на 100 м св. ст. финишира 15-и с 56.47 минути. И тримата таланти на „Еврофутбол“ изиграха роля за това мъжкият ни отбор да завоюва първото място при младежите в конкуренция с 11 балкански държави и трето място по брой спечелени медали в крайното класиране.

Мария Йовкова записа 10 победи и 2 загуби на Световното отборно първенство по тенис на маса за мъже и жени от 29.04 до 06.05.2018 г. в Халмщад, Швеция. Въпреки това, отборът не успя да изпълни целта си - да се класира във втора дивизия. Нашите момичета се изправиха срещу съставите на Естония, Португалия, Туркменистан, Макао (Китай), Алжир, Ливан и Монголия. Йовкова, която беше капитан на отбора, загуби единствено срещу първите ракети на Португалия и Макао (Китай) в много оспорвани двубои с по 2:3 гейма. С постижението си от 800 т. Мария се изкачи с 57 места в световната ранглиста и в момента е 213-а.

Спортният талант в стрелбата с лък Иван Банчев стана шампион на турнира „Болярка – 2018“. Състезанието се проведе на 4 и 5 май в гр. Дебелец, област Велико Търново. Банчев постигна и нов личен рекорд 660/720 т.

Лекоатлетът Антонио Иванов завърши първи в своята възрастова група на 200 м с време 21.6 секунди на турнира ,,Григор Христов“. В програмата на състезанието бяха включени 14 старта за юноши и девойки, които се проведоха на стадиона на НСА „Васил Левски”.

Талантът в спортната стрелба Янина Станчева взе участие в Гран при в Пилзен, Чехия. На въздушна пушка тя завърши на 68-о място от 115 участнички. На малокалибрена пушка в дисциплината 3х40 се класира 24-а от 84 състезателки, а със същото оръжие на 60 изстрела легнало положение е 35-а от 65 жени. „Щастлива съм, че бях на това състезание, макар и с не много добро класиране. Видях къде трябва да поработя повече, за да получа резултатите, които искам. Благодаря за подкрепата!“, коментира Янина.
Другата състезателка по спортна стрелба, подкрепена от „Еврофутбол“, Таня Звискова ще участва в  Световната купа във Форт Бенинг, САЩ. То се провежда от 6 до 14 май. На 9 май Звискова ще се включи в надпреварата в дисциплината 60 изстрела с пневматична пушка на 10 м, а на 13 май - в дисциплината 40 изстрела с пневматична пушка на 10 м - смесени отбори с Антон Ризов.

„Еврофутбол“ желае още много успехи на своите спортни таланти!

Медийни партньори по програма „Спортни таланти“ са сайтовете BLITZ.BG, actualno.com, offnews.bg, sportlive.bg, blitz.bg, viasport.bg, bgsprint.com, bgathletic.com, ngobg.info, вестник „Еврофутбол“, агенциите КРОСС и БГНЕС, радиата Дарик радио и Българското национално радио. За поредна година подкрепа оказва и Националната спортна академия „Васил Левски”.