България загуби у дома със 17:35 (6:19) срещу Сърбия в петия си мач от квалификациите за Евро 2024 по хандбал за жени.

В Шумен българките, водени от треньора Димитър Николов, допуснаха пасив от 0:10 през първата част, завършила с 13 гола изоставане.  След почивката сръбският състав продължи да диктува събитията на полето и достигна до категоричния успех.

Най-резултатна за България стана Полина Генчева със 7 попадения, а Кристина Миланова добави още 4.

За гостенките Александра Стаменич се отличи с 8 гола.

Екатерина Джукева и Екатерина Стефанова не играха заради контузии, докато Мелина Спасова и Мария Спиридонова пропуснаха срещата заради лични ангажименти.

Българският тим остана на последно място в класирането в група 6 и загуби шансове за класиране на шампионата в Австрия, Унгария и Швейцария.

На 7 април България ще гостува на Черна гора в Подгорица в последния си мач от квалификациите.

Сърбия е на втора позиция в класирането с 5 точки.