Три титли и още 9 медала спечелиха борците ни на турнир за юноши в Питeщ (Румъния). Злато взе Николай Вичев (55 кг) при класиците, както и Евелина Николова (55 кг) и Мими Христова (59 кг) при девойките. Христова бе обявена и за най-добра чуждестранна състезателка на турнира, в който се включиха млади борци от 9 страни.

В свободния стил със сребро останаха Владимир Тумпаров (50), Мехмед Гази (66) и Ирен Юруков (84), като и тримата загубиха на финала от ирански съперници. С бронз останаха Бойчо Бойчев (60), Калоян Колев (96) и Дилявер Заид (120). В отборното нашите също се наредиха трети.

При класиците Марио Доцин (74) падна от иранец на финала и също остана със сребро. Втори се нареди и Милослав Методиев при тежките до 120 кг след поражение от унгарски борец.

При девойките Пепа Димитрова (48) и Даяна Иванова се окичиха с бронза.

Класиците бяха водени от Добри Маринов, свободняците от Филип Манолов, а девойките от Петър Касабов.

Същевременно на турнира в Гърция кадетите ни станаха първи в отборното и в трите стила.