Митко Ценов (СК Атлет Мездра) записа дубъл на Държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени в зала "Асикс Арена". След като вчера беше над всички на 1500 метра, днес възпитаникът на Йоло Николов си осигури златния медал и на 800 м. Ценов спечели титлата с време 1:53.10 мин. Топ 3 допълниха Алекс Василев (1:53.31 мин.) и синът на Екатерина Дафовска - Мартин Проданов (1:53.42 мин.).

Треньорът на Ценов - многократният шампион на България Йоло Николов триумфира на 3000 метра. Опитният лекоатлет си подари победата за 34-ия рожден ден, който отпразнува в неделя. Николов финишира за 8:17.78 минути. Топ 3 допълниха Иван Попов (8:19.15 мин.) и Иво Балабанов (8:20.86 мин.)

На 400 метра Живко Стоянов (Дунав Русе) успя да защити титлата си, финиширайки първи с време 48.91 секунди. Алекс Василев се окичи със сребърния медал (49.27 сек.), а трети е Жоро Жоров (49.44 сек.). Русенският талант Ахмед Ахмед успя да подобри личното си постижение - 52.76 секунди, което му отреди 11-ото място. Малкият жулистанец, както е наричан амбициозният лекоатлет, участва и на 800 метра, където се нареди шести в крайното подреждане с време 2:02.51 мин. Целта пред Ахмед беше да финишира за под 2 минути, заради което беше много разочарован след финала.

Ахмед обясни, че до няколко дни смята да си организира контролно на 800 метра, което ще бъде заснето с две камери. "Ще сваля под 2 минути!", надъхан е русенецът.

Следващата събота реновираната „Асикс Арена” ще приеме Балканиадата за юноши и девойки до 20 години.