ЦСКА победи Вихрен с 13:8 във втората среща от финалния плейоф за шампионската титла на България по водна топка за мъже и изравни резултата в серията на 1:1 победи. Както и в първата среща, двубоят бе много оспорван и равностоен, но този път само до края на първото полувреме.

ЦСКА нанесе своя удар в третата част, в която постигна разгромен резултат от 6:1. Само за 4 минути ЦСКА успя да вкара 5 безответни гола и да доведе резултата до 8:5 в своя полза от два гола пасив, което на практика реши изхода от мача.

Най-резултатни за тима на ЦСКА бяха Божидар Петрунов с 4 гола, Павел Цеков с 3, Цветомир Обретенов и Кирил Димов по 2.

За Вихрен с по 3 гола се отличиха Васил Шукеров и играещият треньор Йордан Велинов. Третата решаваща среща, която ще определи шампиона на България, е в понеделник, 6 юли, от 19 часа./БЛИЦ