Ню Йорк Айлъндърс – НЕШВИЛ ПРЕДАТЪРС 4:5 след прод.
(3:2, 1:1, 0:1, 0:1)
* Раян Джохансън вкара изравнителния гол за Нешвил 43 секунди преди финалната сирена, а Роман Йоси реализира победното попадение 3:42 минути след началото на продължението. Кевин Фиала се разписа два пъти. Кале Ярнкрок също беше точен, а Пека Рине направи 24 спасявания. Джон Таварес, Раян Пълок, Кейси Сизикас и Ник Леди бяха точни за нюйоркчани, които загубиха за трети път в последните си четири мача. Андрю Лад и Брок Нелсън направиха по две асистенции, а Ярослав Халак отрази 42 удара.

ТОРОНТО МЕЙПЪЛ ЛИЙФС – Анахайм Дъкс 7:4
(1:0, 3:3, 3:1)
* Уилям Нюландер вкара два гола за Торонто, включително и победния в началото на третия период. Остън Матюс също се разписа два пъти за Мейпъл Лийфс. Мич Марнър, Лео Комаров и Зак Хаймън се разписаха по един път за успеха. Лошата новина за „кленовите листа“ е контузията на вратаря Фредерик Андерсен, който напусна терена 6:15 минути след началото на втората третина. Той беше ударен в главата от кънката на Кори Пери. Андерсен отрази 25 от 28-те удара към вратата си, а резервата Къртис Макелхини направи 16 спасявания. Рикард Ракел реализира две попадения за Дъкс. Раян Гецлаф и Ондържей Каше също бяха точни, а Кори Пери завърши с четири асистенции. Раян Милър отрази 33 удара.

ДАЛАС СТАРС – Ню Йорк Рейнджърс 2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
* Мартин Ханзал се завърна след лечение на контузия и вкара победния гол за Далас, който записа трети пореден успех и се доближи само на точка от третия в Централната Дивизия Сейнт Луис Блус. Тайлър Сегин също се разписа за домакините, а Бен Бишоп направи 31 спасявания. Давид Дешарне вкара за Рейнджърс, който загуби за шести път в последните си седем мача. Хенрик Лундквист отрази 39 удара. Нюйоркчани са понледни в Дивизия Метрополитън и са на три точки от местата за плейофите в Източната Конференция.

ЕДМЪНТЪН ОЙЛЪРС – Тампа Бей Лайтнинг 6:2
(2:1, 2:0, 2:1)
* Конър Макдейвид вкара четири гола и направи една асистенция за петата победа на Едмънтън в последните седем мача на тима. Леон Драйзайтъл и Ийро Пакаринен също се разписаха, а Кем Талбът отрази 32 удара. Алекс Килорд и Яни Гурд вкараха за Тампа Бей. Андрей Василевски започна на вратата на Лайтнинг, но след като получи четири гола от 26 удара за третата част беше заменен от Луи Доминик, който отрази седем удара.

Източник: Хокейни новини