Първите четвъртфиналисти на световното първенство по хокей на лед станаха ясни след изиграването на съботните мачове. Това са домакинът на шампионата Чехия, актуалният шампион Канада, Швейцария Швеция.

Снощи чехите разбиха Великобритания с 4:1 в мач от група „А“ след два гола на Лукаш Седлак. Оуен Пауър вкара едно попадение и направи две асистенции за успеха на Канада с 5:3 над Финландия. Швейцария разгроми Дания с 8:0 след два гола и една асистенция на Кевин Фиала. Така в групата остана само едно вакантно място за четвъртфиналите.

В група „В“ Швеция си осигури място на четвъртфиналите след успех над Латвия със 7:2. Фабиан Зетерлунд вкара два гола за „тре крунур“. Германия и Словакия запазиха шансове за участие в елиминациите, след като съответно записаха победи над Полша (4:2) и Франция (4:2).

РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ МАЧОВЕТЕ НА СВЕТОВНОТО ПЪРВЕНСТВО
ГРУПА „А“
Дания – Швейцария 0:8
Канада – Финландия 5:3
Чехия – Великобритания 4:1

Класиране: 1.ЧЕХИЯ 15 т., 2.ШВЕЙЦАРИЯ 14 т., 3.КАНАДА 14 т., 4.Финландия 7 т., 5.Дания 6 т., 6.Австрия 4 т., 7.Норвегия3 т., 8.Великобритания 0 т.

ГРУПА „В“
Латвия – Швеция 2:7
Германия – Полша 4:2
Франция – Словакия 2:4

Класиране: 1.ШВЕЦИЯ 15 т., 2.Германия 12 т., 3.Словакия 11 т., 4.Латвия 11 т., 5.САЩ 10 т., 6. Франция 4 т., 7. Казахстан 3 т., 8. Полша 1 т.