Стивън Стамкос стигна границата от 50 попадения за втори път в кариерата си, след като вкара два гола за победата на Тампа Бей Лайтнинг с 6:1 над Бостън Бруинс.

“Светкавиците”, които отправиха едва 17 удара, реализираха три попадение в първите пет минути на мача. По този начин те гарантираха на своя вратар новобранец Дъстин Токарски първа победа в НХЛ.

Том Пайът, Нейт Томпсън и Райън Шенън вкараха бързи попадения и развалиха първия мач на Марти Търко като резервен вратар на Бостън. За шампионите това бе трета поредна загуба.

Стамкос вкара 49-ия си гол през втория период и добави още едно попадение в средата на третата третина. По този начин той се изравни с Евгени Малкин на първо място при голмайсторите през този сезон. И двамата имат по 84 точки.

Блуинс подписаха с Търко на 5 март, за да бъде резерва на Тим Томас, след като Тука Раск получи разтежение и ще бъде извън игра за поне месец и половина.

Томас замени Марти Търко след гола на Шенън, но и той не се представи по-добре и Търко се завърна в игра през втората част.