ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Англия спечели с 2:1 при визитата си на Италия в Неапол на старта в група C от квалфикициите за класиране на Евро 2024 в Германия. "Трите лъва" откриха с гол на Деклан Райс (13), който с шут с левия крак порази вратата на "адзурите". Хари Кейн (44-дузпа) вкара исторически гол №54 с националната фланелка и стана голмайстор №1 в историята на Англия. Дебютантът Матео Ретеги (56) се разписа след грешка на Хари Магуайър, а десет минути преди края на редовното време Люк Шоу бе изгонен след два жълти картона за две минути, но финалният натиск на домакините не доведе до изравняване.

Двубоят на "Диего Армандо Марадона" започна на високо темпо и след силни начални минути на домакините се стигна до гол за гостите. В 13-ата минута след центриране от корнер топката стигна до Хари Кейн на далечната греда, а неговият шут бе блокиран и Деклан Райс с удар от границата на вратарското поле вкара третия си гол с екипа на "трите лъва" за 0:1.

След попадението Англия заигра много добре, владееше по-често топката и наложи тотална  доминация на  терена. В 41-ата минута главният съдия от Сърбия подмина претенциите на Англия за дузпа за игра с ръка на Джовани Ди Лоренцо, който препречи пътя на топката към Хари Кейн. След преразглеждане с ВАР обаче, Сърджан Йованович посочи бялата точка и Кейн удвои аванса на англичаните с историческия си гол №54 за националния тим. Веднага след това Англия организира перфектна контраатака, при която Грийлиш пропусна чудесна възможност да  реши мача още преди почивката.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

През втората част в 56-ата минута топката стигна до Марко Верати, който намери Лоренцо Пелегрини на границата на наказателното поле. Футболистът на Рома веднага подаде топката в пеналта, където съвсем сам бе оставен Матео Ретеги и дебютантът в състава на Роберто Манчини от чиста позиция вкара гол за 1:2. След това попадение домакините заиграха много по-добре, докато Англия не успяваше да се справи с натиска на своя противник.

В 80-ата минута Люк Шоу фаулира Ретеги, спирайки опасна атака на Италия, а съдията Сърджан Йованович се забави докато вземе решението, което бе жълт картон. Това обаче бе втори жълт картон за футболиста на Манчестър Юнайтед в рамките на 2 минути и Англия остана с човек по-малко на терена. До края "адзурите" обкръжиха наказателното поле на гостите в търсене на втори гол, но така и не застрашиха сериозно вратата на Джордан Пикфорд.

Така Англия записа първа победа над Италия като гост от далечната 1961 година.

В другия мач от групата Северна Македония надви Малта с 2:1. Елиф Елмас (66) и Дарко Чурлинов (72) подпечатаха трите точки за домакините в Скопие, а Яник Янкам (85) оформи крайния резултат.

ИТАЛИЯ - АНГЛИЯ 0:2
0:1 Деклан Райс (13), 0:2 Хари Кейн (44-дузпа), 1:2 Матео Ретеги (56)

Италия: 1. Джанлуиджи Донарума – 2. Джовани Ди Лоренцо , 3. Рафаел Толой, 15. Франческо Ачерби , 4. Леонардо Спинацола – 18. Николо Барела (6216. Брайън Кристанте), 8. Жоржиньо  (6920. Сандро Тонали), 6. Марко Верати (К) (889. Джанлука Скамака) – 11. Доменико Берарди (6217. Матео Политано), 19. Матео Ретеги , 10. Лоренцо Пелегрини (697. Вилфред Ньонто)
Резерви: 21. Владимиро Фалконе, 22. Алекс Мерет, 5. Матео Дармиан, 7. Вилфред Ньонто, 9. Джанлука Скамака, 12. Матео Песина, 13. Емерсон, 14. Джорджо Скалвини, 16. Брайън Кристанте, 17. Матео Политано, 20. Сандро Тонали, 23. Алесио Романьоли
Селекционер: Роберто Манчини

Англия: 1. Джордан Пикфорд – 2. Кайл Уокър , 5. Джон Стоунс, 6. Хари Магуайър , 3. Люк Шоу  – 8. Калвин Филипс, 4. Деклан Райс , 10. Джуд Белингам (8519. Конър Галахър) – 7. Букайо Сака (8517. Рийс Джеймс), 9. Хари Кейн , 11. Джак Грийлиш (6920. Фил Фодън (8112. Кийрън Трипиър))
Резерви: 13. Аарън Рамсдейл, 22. Фрейзър Форстър, 12. Кийрън Трипиър, 14. Джордан Хендерсън, 15. Ерик Дайър, 16. Бен Чилуел, 17. Рийс Джеймс, 18. Марк Гуехи, 19. Конър Галахър, 20. Фил Фодън, 21. Джеймс Мадисън, 23. Айвън Тони
Селекционер: Гарет Саутгейт

Стадион: "Диего Армандо Марадона", Неапол
Съдия: Сърджан Йованович (Сърбия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР