С човек по-малко Олимпик (Лион) спечели с 2:1 при визитата си на Тулуза в среща от 11-ия кръг на френската Лига 1.

Александре Лаказет (15-дузпа) изведе гостите напред в резултата, а Кристофер Жулиен (26) изравни след пас на Оскар Трейо още преди почивката.

Малко след началото на втората част Александре Лаказет (52) вкара втория си гол в мача и „хлапетата” отново поведоха. В 56-ата минута обаче гостите останаха в намален състав, след като бразилецът Рафаел получи втори жълт и съответно червен картон. Въпреки това Лион удържа преднината си и си тръгна с трите точки от Тулуза.

След успеха си Олимпик е осми с 16 точки. Тулуза заема четвърта позиция с 18 точки. Лидер е Ница с 26 точки, следван от ПСЖ с 23 точки и Монако с 22 точки.