Нападателят на Уикъмб Адебайо Акинфенва за пореден път влезе в новинарските хроники. 37-годишният футболист се развилня при загубата с 0:1 като гост на Оксфорд в мач от 21 кръг на Лига 1.

Футболистът, известен с прякора Звяра, получи втори жълт картон още в 26-ата минута. Джон Маусиньо от домакините се опита да го изблъска от терена.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В този момент Акинфенва, който тежи 101 кг, хвана съперниковия футболист за гушата и го тръшна на земята, демонстрирайки превъзходни качества за изяви в битки от Световната кеч федерация.

Съдията Лий Суоби също се опита да накара нападателя да напусне терена, но това стана едва след няколко минути.

Трябва да се отбележи, че Адебайо Акинфенва няма излишни мазнини по тялото си и теглото му от 101 кг е само чиста мускулатура.